Röster från tidigare kurser i stresshantering

På väg till Blå huset, foto: Charlotte Almö

"Kursen har hjälpt mig förstå och tolka min kropp bättre, ökat min medvetenhet och gett mig energin och verktyg att förändra mitt liv. Nu ser jag positivt på framtiden."

 

"Inspirerande och kompetent kursledare som skapar positiv stämning och fångar upp alla deltagare på ett äkta personligt sätt".

 

"Mycket givande kurs med bra avgränsningar. Bra storlek på gruppen och jättebra material att jobba vidare med själv"

 

"Mycket genomtänkt kurs med så oerhört  intressant innehåll. Bra upplägg teori varvat med praktik där vi också gavs tid för egen reflektion och anteckningar."

 

"Kursen fick mig verkligen att öppna upp och bli medveten om mig själv och hur jag kan påverka min situation och hur jag mår.Tack för att jag fick den möjligheten! "

 

"Fantastiskt bra och givande upplägg med möjlighet att öva mellan gångerna"

 

"Lugn och harmonisk lokal och lugn, kunnig, vägledande ledare"

 

Fantastisk kurs! Mycket bra och pedagogiskt innehåll.

 

"Mycket bra kursledare som är lugn och sansad och bra på att förmedla tankar och erfarenheter"